okulary wspomagające wzrok u słabowidzących

Okulary wspomagające wzrok u słabowidzących

eSight, firma z Toronto w Kanadzie, przedstawiła najnowszą wersję swoich poprawiających widzenie elektronicznych okularów dla osób ze słabym wzrokiem, a nawet niedowidzącym. ESight 4 ma dwa ekrany 1280 × 960, które wyświetlają obrazy przechwycone i przetworzone z kamery skierowanej do przodu na okularach.

Jest wskazany dla osób ze wszystkimi rodzajami chorób oczu, które charakteryzują się znaczną utratą centralnego widzenia, takimi jak retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie plamki żółtej i choroba Stargardta.

Nowoczesne okulary dla niedowidzących

Dzięki technologii eSight obrazy są wyświetlane indywidualnie dla każdego użytkownika, wykorzystując jak najwięcej obwodowego pola widzenia. Użytkownik może wybrać, na czym i na ile ma się skupić dzięki dotykowym elementom sterującym oraz ruchomemu wyświetlaczowi.

Nowe oprogramowanie czwartej generacji urządzenia eSight usprawnia automatyczne ustawianie ostrości, a wideo jest teraz jaśniejsze niż wcześniej. Maksymalnie 24-krotny zoom, ostrość i kontrast można wybrać ręcznie, a teraz dostępne są niestandardowe tryby wyświetlania, które każdy może zaprogramować dla siebie. Co więcej, dla osób noszących okulary, wbudowany wyświetlacz jest również kompatybilny z nimi.

Poprawa wzroku osób słabowidzących

Lekarz okulista Kraków

Bateria znajduje się z tyłu urządzenia, zapewniając przeciwwagę dla okularów znajdujących się z przodu. Można go łatwo wyjąć jedną ręką i w dowolnym momencie wymienić na nową baterię. Firma uważa, że użytkownicy będą chcieli korzystać z eSight 4 przez cały dzień, więc wymienne baterie są ważną zaletą.

Niektóre z innych ciekawych funkcji obejmują możliwość podłączenia smartfona do eSight 4 i przeglądania w ten sposób ekranu urządzenia mobilnego, powiększania i zatrzymywania obrazu w razie potrzeby, aby uzyskać najlepszy wygląd, oraz korzystania z aplikacji mobilnej do udostępniania i zapisywania zdjęć oraz filmów nagranych bezpośrednio na okularach. Cena takiego urządzenia to ok. 5900 $.


Dobry Okulista Kraków

Call Now Button