O mnie

O mnie

piotr chaniecki okulista

Nazywam się Piotr Chaniecki. Obecnie przeprowadzam operacje i konsultacje pacjentów w Klinice Okulistycznej Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Pełnię również funkcję głównego chirurga w Ośrodku Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Krakowie. Prowadzę także działalność badawczą w zakresie tworzenia nowych technologii okulistycznych w Międzynarodowym Instytucie Badań Oka w Warszawie – ICTER

Odnosząc się w paru słowach do mojej zawodowej przeszłości pragnę wskazać, iż w 1996 roku ukończyłem Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. 

W 2017 roku obroniłem z wyróżnieniem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie pracę doktorską, pt. „Zmiany zawartości wybranych biopierwiastków w zmętniałej soczewce oka u pacjentów z jaskrą i cukrzycą”. 

Byłem również Ordynatorem Klinicznego Oddziału Okulistycznego 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie przez okres 10 lat.

Jako lekarz okulista specjalizuję się w zachowawczym a także w chirurgicznym leczeniu chorób oczu. Przeprowadzam operacje usunięcia zaćmy w Krakowie. Zabiegi operacyjne oczu dla pacjentów realizowane są w ramach NFZ i komercyjnie.

Usuwanie wad wzroku

Jestem autorem unikalnej techniki operacyjnej wymiany soczewek wewnątrzgałkowych, wyróżnionej jako najlepsza technika operacyjna 2019 roku przez amerykańskie czasopismo okulistyczne Cataract & Refractive Surgery Today.

Otrzymałem również w 2016 roku nagrodę dla najlepszej pracy naukowej ”Composition of phacoemulsificated human lenses analyzed by infrared spectroscopy”, przyznaną przez European Association for Vision and Eye Research.

Leczenie zachowawcze suchego oka

Leczenie zaćmy

Moim głównym tematem zawodowych zainteresowań jest chirurgia przedniego i tylnego odcinka oka oraz zachowawcze leczenie zespołu suchego oka. Prowadzę pracę naukową i dydaktyczną w zakresie implantów wewnątrzgałkowych we współpracy z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie. Współpracuję też z Instytutem Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, badając strukturę biochemiczną soczewek. Jestem autorem i współautorem licznych wystąpień i publikacji naukowych w kraju i zagranicą.

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w międzynarodowych i krajowych szkoleniach i konferencjach, niejednokrotnie w charakterze wykładowcy. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Biomateriałów.

Oczekiwanie na wszystkie zabiegi operacyjne w tym: zaćma i witrektomia wykonywane są w krótkich terminach. W ramach wizyt w gabinecie okulistycznym wykonuję kwalifikację do wyżej wymienionych zabiegów usunięcia zaćmy i operacyjnego leczenia innych chorób oczu. W gabinecie okulistycznym w Gdyni i w Krakowie wykonuję również podstawowe badania okulistyczne dla pacjentów z Małopolski i Pomorskiego. Badania okulistyczne obejmują: badanie ostrości wzroku, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej, badanie przezierności soczewki – badanie w kierunku zaćmy oraz badanie dna oka. Ponieważ biegle władam językiem angielskim udzielam pomocy okulistycznej pacjentom z Anglii, Irlandii, Islandii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii.

Współpracuje z:

ocho
icter

Dyplomy i certyfikaty:

Call Now Button