Leczenie suchego oka

Leczenie suchego oka

leczenie suchego oka

Pacjentka, Pani Katarzyna, lat 45, zgłosiła się do mojego gabinetu z powodu uciążliwych objawów związanych z zespołem suchego oka. Skarżyła się na uczucie pieczenia, suchości, świądu, łzawienie i napięcie powiek. Pacjentka pracowała w biurze i spędzała wiele godzin przed komputerem, co prawdopodobnie przyczyniło się do wystąpienia objawów zespołu suchego oka.

Leczenie suchego oka z wykorzystaniem sztucznych łez

Po dokładnym wywiadzie lekarskim i badaniu okulistycznym stwierdziłem, że Pani Katarzyna ma łagodny do umiarkowanego zespół suchego oka. Zaleciłem zastosowanie sztucznych łez kilka razy dziennie, w celu nawilżenia oczu. Pacjentka otrzymała również zalecenia odnośnie zmniejszenia czasu spędzanego przed komputerem, odwracania uwagi od ekranu co 20 minut, robienia przerw na ćwiczenia oczu oraz odpowiedniej ilości snu i picia wody.

W ciągu kolejnych 2 tygodni, Pani Katarzyna regularnie stosowała sztuczne łzy i stosowała zalecenia lekarza. Po tym okresie zauważyła poprawę objawów i zmniejszenie uciążliwości związanych z zespołem suchego oka. Kontynuowała stosowanie sztucznych łez i zalecenia dotyczące pracy przed komputerem.

Leczenie zespołu suchego oka Kraków

Po 4 tygodniach od wizyty, Pani Katarzyna ma poprawę stanu miejscowego Zaleciłem regularne kontrole, aby monitorować jej stan. Pacjentka była zadowolona z postępu leczenia i wdrożenia zmian w stylu życia, które przyczyniły się do poprawy jej jakości życia.

Call Now Button