Leczenie chirurgiczne zaćmy z wszczepieniem soczewek torycznych

Leczenie chirurgiczne zaćmy z wszczepieniem soczewek torycznych

leczenie chirurgiczne zaćmy z wszczepieniem soczewek torycznych

Pacjentem, który przeszedł chirurgiczne leczenie zaćmy z zastosowaniem soczewek torycznych, jest 65-letnia kobieta – Pani Ada. Pacjentka zgłosiła się do mojego gabinetu z powodu pogarszającej się jakości widzenia w oku prawym.

Podczas badania okulistycznego stwierdzono, że pacjentka cierpi na zaćmę, która wymaga interwencji chirurgicznej. Po omówieniu różnych opcji leczenia, pacjentka zdecydowała się na usuwanie zaćmy z implantacją soczewek torycznych gdyż oprócz zaćmy miała wadę wzroku – astygmatyzm.

W czasie zabiegu usunąłem zmętniałą soczewkę i wszczepiłem w jej miejsce soczewkę toryczną, która została precyzyjnie dopasowana do potrzeb pacjentki. Soczewka toryczna została zaprojektowana tak, aby skorygować astygmatyzm, który pacjentka miała w tym oku.

Zabieg przebiegł pomyślnie, a pacjentka została zwolniona z kliniki po krótkim pobycie. Po kilku dniach, przeprowadziłem wizytę kontrolną, aby sprawdzić, czy soczewki toryczne są prawidłowo umieszczone. Pacjentka zgłosiła, że jej wzrok się poprawił i jest zadowolona z wyników chirurgicznego leczenia zaćmy z zastosowaniem soczewek torycznych.

Call Now Button