Leczenie zespołu suchego oka i założenie zatyczek do punktów łzowych

Leczenie zespołu suchego oka i założenie zatyczek do punktów łzowych

leczenie zespołu suchego oka

Pacjentka lat 44 zgłosiła się do mojego gabinetu okulistycznego z powodu narastającego dyskomfortu i uczucia pieczenia w oczach, które nasilało się podczas długiego korzystania z komputera i w pomieszczeniach klimatyzowanych. Pacjentka od miesięcy bezskutecznie stosowała krople nawilżające.

Po przeprowadzeniu badania okulistycznego stwierdziłem, że pacjentka cierpi na zespół suchego oka, który jest spowodowany niewystarczającą produkcją łez. Zaleciłem założenie zatyczek do punktów łzowych, aby poprawić retencję łez i zwiększyć ich dostępność na powierzchni oka.

Zabieg polegał na wprowadzeniu małych zatyczek do punktów łzowych, które zamykały przewód odprowadzający łzy z oka, powodując tym samym zwiększenie ilości łez pozostających na powierzchni oka.
Zabieg trwał 5 minut i był całkowicie bezbolesny. Zatyczki były dobrze tolerowane przez pacjentkę i nie wymagały żadnych działań specjalnych poza zasadami higieny oka.

Po tygodniu, przeprowadziłem wizytę kontrolną, aby sprawdzić, czy zatyczki do punktów łzowych poprawiły stan stan miejscowy. Pacjentka zgłosiła, że dyskomfort i pieczenie w jej oczach znacznie się zmniejszyły, co pozwoliło jej na powrót do codziennej aktywności bez większych trudności. Pacjentka była zadowolona z wyniku zabiegu i nie miała już potrzeby stosować kropli nawilżających.

Call Now Button