leczenie wad wzroku przy pomocy soczewek fakijnych

Leczenie wad wzroku przy pomocy soczewek fakijnych

Jeśli masz wadę wzroku a nie możesz z przyczyn medycznych lub innych wykonać laserowej korekcji swojej wady, warto skonsultować się z okulistą i dowiedzieć się więcej na temat soczewek fakijnych.

Leczenie wad wzroku przy pomocy soczewek fakijnych to innowacyjna metoda, która pozwala poprawić wzrok u osób z wadami refrakcyjnymi, takimi jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm.

Soczewki te są wykonane z materiału, który jest biokompatybilny i dobrze tolerowany przez oko. Soczewki te są umieszczane bezpośrednio wewnątrz oka, między tęczówką a soczewką naturalną. Dzięki temu, wady refrakcyjne są skorygowane, a pacjent zyskuje poprawę ostrości widzenia.

Procedura zakładania soczewek fakijnych jest stosunkowo bezpieczna i mało inwazyjna. Polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia rogówki, przez które wprowadza się soczewkę. Cała procedura jest zazwyczaj przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym i trwa około 15 minut.

Jedną z głównych zalet tych soczewek jest ich odwracalność. Oznacza to, że w przyszłości, jeśli pacjent zdecyduje się na inne rozwiązanie korekcyjne wzroku lub będzie miał zaćmę soczewki mogą zostać usunięte. Ponadto, rozwiązanie to zapewnia doskonałą jakość widzenia, a pacjenci często doświadczają poprawy widzenia zarówno na bliską, jak i na daleką odległość. Jest to metoda alternatywna do laserowej korekcji wzroku.

Warto jednak pamiętać, że leczenie wad wzroku przy pomocy soczewek fakijnych wymaga odpowiedniej oceny i kwalifikacji przez specjalistę okulistę. Nie każdy pacjent może być odpowiedni do przeprowadzenia tej procedury. Dlatego ważne jest skonsultowanie się z lekarzem i uzyskanie szczegółowych informacji na temat możliwości i potencjalnego ryzyka związanego z tym wariantem leczenia.

Leczenie wad wzroku przy pomocy soczewek fakijnych to innowacyjne rozwiązanie, które może pomóc wielu osobom cieszyć się lepszym wzrokiem bez konieczności noszenia okularów czy soczewek kontaktowych.

 

Call Now Button