usuwanie zaćmy w pandemii

Zabieg usunięcia zaćmy

Usuwanie zaćmy w czasach pandemii Covid19. W roku 2020 w Polsce wykonano o 30% mniej zabiegów usunięcia zaćmy w porównaniu z rokiem 2019. Wielu pacjentów wymagających zabiegu usunięcia zaćmy odkładało go w czasie, obawiając się zakażenia wirusem COVID-19. Jest to zrozumiałe postępowanie w świetle informacji na temat pandemii. Jednak liczne autorytety z dziedziny okulistyki apelują, żeby nie zwlekać z zabiegiem i udać się na konsultacje okulistyczną, kwalifikującą do zabiegu.

Bezpieczny zabieg usuwania zaćmy

Procedura operacji zaćmy jest procedurą jednodniową, a standardy zachowywane w placówkach medycznych minimalizują ryzyko zakażenia wirusem Covid-19. Zbytnie zwlekanie i odkładanie przeprowadzenia zabiegu usunięcia zaćmy może doprowadzić do zaawansowanego stadium tej choroby. Czym bardziej proces jest zaawansowany tym bardziej zwiększa się ilość statystycznie występujących powikłań po operacji.

Poza tym spadek ostrości widzenia pogarsza jakość życia, a także może być przyczyną zwiększenia ilości urazów i wypadków. Dlatego proszę nie odkładać zabiegu usunięcia zaćmy i przyjść na badanie okulistyczne. Przyjmujemy wszystkich pacjentów z woj. małopolskiego i pomorskiego. Jeżeli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem badań diagnostycznych umów się na wizytę w naszym gabinecie okulistycznym w Krakowie. Numery telefonów dostępne są na stronie.


Lekarz okulista Kraków

Call Now Button